czwartek, 17 stycznia 2013

Essence - Special Topper - Holo topping, please! #12

Dzisiaj top Essence obok którego przechodziłam w Drogerii Naturze chyba z milion razy i za milion pierwszym dopiero go kupiłam. Właściwie nie wiem czemu, ale widać intuicja mi podpowiadała, że mnie nie zachwyci ;)
Lakier to lekko mleczna, może nawet beżowa baza z zatopionymi w niej gęstymi drobinkami, które podobno w mocnym świetle są holograficzne ;) Podobno, bo jeszcze nie miałam okazji tego zaobserwować, ale wierzę swatchom na zdjęcie. 
Jedna warstwa, jak widać na powyższym zdjęciu kryje słabo. Przy paznokciach, które zdarza mi się obcinać "do mięska" może to dać fajny efekt i tak właśnie zamierzam tego topu użyć, bowiem drugą rzeczą, jaką widać na tej fotce jest to, że jak na top to to cacko kryje bardzo mocno. Będzie to lepiej widać na zdjęciach innych lakierów, jakie wrzucę wkrótce, ale dla mnie efekt wybielenia lakieru bazowego i nadania mu dziwnego, zamglonego wyglądu nie jest atrakcyjny. 
Druga warstwa kryje już całkiem zadowalająco i już wtedy spokojnie można kryć nim równe białe końcówki uzyskując lekko frenchowy efekt. 
Trzeba przy tym napisać kilka słów o konsystencji. Otóż mamy tu do czynienia z nie lada glutkiem. Nie przeszkadza to w jego używaniu w sumie, ale jak pierwszy raz zobaczyłam, że się prawie ciągnie za pędzelkiem to mina mi zrzedła. Ostatecznie jest ok i nie ma na co narzekać. Poziomuje się ładnie i nie smuży.
Podsumowując - zakupu zdecydowanie nie żałuję, bo wszelakie beże z drobinkami to moje ulubione lakiery, ale w moim odczuciu ten lakier nie spełnia roli topu - znacznie lepiej by było, gdyby miał całkowicie bezbarwną bazę i wtedy przy tej gęstości drobinek efekt byłby bajeczny.

7 komentarzy:

 1. jest bardzo ładny i delikatny- daje fajny efekt, ale nie widzę holo (może to wina oświetlenia?).
  Zgadzam się z Twoją opinią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłam go, ale mnie nieco rozczarował, myślałam że w świetle słonecznym będzie większe 'wow'

  OdpowiedzUsuń
 3. Może wyłączysz weryfikację obrazkową? (jest bardzo problematyczna)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co do efektu holo - ja go widzę tylko w mocnym, sztucznym świetle. Mam takie w łazience tylko :D W świetle dziennym jest słaby jednak - mam go dzisiaj na paznokciach i drażni mnie lekko różowawo-fioletowy odcień bazy. Wyglądam jakbym miała sinicę. Blee.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja również przechodziłam obok niego milion razy,wciąż się zastanawiając co w nim takiego ładnego,nie kupiłam go,jako chyba jedyny z wszystkich topperów essence on mi się nie podoba.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...